تبلیغات
شیعه پدیا - امام خمینی (ره) در نگاه اندیشمندان جهان

شیعه پدیا
انواع مقالات مذهبی و فرهنگی
قالب وبلاگ
امام خمینی (ره)
رحلت امام همانند حیات او در دنیا انقلابی بی نظیر بود، انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی برای تمام مسلمان های دنیا و بی تردید برای انقلابیون دنیا، یک الگو است. امام بدون تکیه به هیچ قدرتی توانست انقلاب اسلامی ایران را به پیروزی برساند و افکار همه ی مستکبران و کافران را زیر و رو کند. زندگی و مرگ امام یک انقلاب بود...
اسماعیل اوچ ما از دانشمندان ترکیه
... غم از دست دادن امام نه تنها برای مردم ایران، غمی جانسوز بود، بلکه برای همه ی مسلمانان جهان یک ضایعه ی بزرگ محسوب می شود... امام یکی از سربازان واقعی اسلام بود که با طاغوت، استعمار و استثمار مبارزه کرد و سر انجام پیروز شد...
زندگی ساده ی امام، بایستی سرمشق تمام مسلمین جهان باشد...
نیمان مایشان – معاون انجمن اسلامی چین
...امام خمینی متعلق به تمام بشریت است. اندیشه های امام خمینی تنها متعلق به مسلمانان نیست، بلکه جهان بشر باید از تفکرات و دیدگاه های ایشان برای برپایی جوامعی برتر بهره گیرند.
نقش امام خمینی در وقوع انقلاب اسلامی در ایران نمایان شد، اما این انقلاب، تنها یک اثر از ایشان بود، اگر تفکرات امام خمینی بدون هیچ مانعی در سراسر جهان نشر یافته بود امروز حرکتی بنیان کن و پیگیر در میان تمامی پیروان ادیان در جهان آغاز شده بود.
امام خمینی از شخصیت های مظلوم جهان است. اگر ایشان مظلوم نبود، امروز آثار و تفکرات او به آسانی در اختیار میلیون ها چینی مشتاق قرار می گرفت. امروز مسلمانان چین شیفته ی شخصیت امام می باشند و به اندیشه های او عشق می ورزند... مسلمانان جهان رهایی خود از بسیاری موانع را در گرو اجرای تفکرات او می دانند...
اسماعیل زحمت (دونگ وان) متفکر و نویسنده ی چین
امام خمینی مثل دریای بیکران پر سکون و آرام بود. امام خمینی آمریکا را از ایران اسلامی بیرون راند و ایران را از زیر یوغ استعمار بیرون کشید... امروز اثر این حرکت را ما در آفریقا می بینیم که چگونه یک پزشک مسیحی به یکی از علمای الازهر می گوید ما اسلامی را که در دست اعراب و ایران و شاهان اسیر است نمی خواهیم، ما اسلام خمینی را می خواهیم که در مقابل ظالم می ایستد و از مظلوم حمایت می کند.
مولانا سید صادق علیشاه- از دانشمندان پاکستان
... امام خمینی همانند انبیا فقط با حضور خود، دین، سیاست، انقلاب، خدا و مردم را و ارتباط نا گسستنی آنها با انسان متفکر را نشان داد و معنی قیام خویش و قیام انبیای الهی را یادآور شد، جهان بینی مذهبی را احیا کرد و نور ایمان را روشن ساخت.
نا گفته نماند که حتی در جهان مسیحیت شخصیت های ژرف اندیشی هستند که مفهوم واقعی پدیده ی خمینی و انقلاب اسلامی را درک می کنند، میتوتاکیس، کشیش ارتدوکس یونانی آیت الله کبیر را دست خدا بر روی زمین نامید. به عقیده لنسر استاد فلسفه از اتریش، خمینی فصل جدید نزدیک شدن انسان به خدا را باز کرد.
والنتین پروساکوف- از تاتارستان
... امام خمینی با پر بایی حکومت اسلامی و ارائه ی تئوری ولایت فقیه که از ویژگی های ضد غربی و ضد استعماری بالایی نیز برخوردار بود، در برابر سه جریان عمده ی حاکم یعنی مادیگرایی غربی، نظام های لائیزم حاکم بر برخی کشورهای اسلامی مانند ایران دوران شاه و ترکیه که تحت نفوذ سیاسی و فرهنگی گسترده ی غرب نیز قرار داشتند و همچنین جریان افراطی و التقاطی وهابیت که موجب تشدید شکاف و اختلاف در میان جوامع اسلامی گردیده بود، قیام کرد و کوشید اسلام واقعی را وارد عرصه های زندگی کند.
دکتر عمران معاولیم- استاد فلسفه و ادبیات دانشگاه کاست سات – تایلند
...آیت الله خمینی ایران را به قدرتی مهم در خاورمیانه تبدیل کرد... امروز ایران به یک قدرت عظیم مبدل گردیده که با نیروی هیچ یک از پادشاهان تاریخ ایران قابل مقایسه نیست...
ژاپن تایمز
امام خمینی تمام مرزهای تقلیدی حاکم بر مؤسسات مذهبی را اعم از اسلام و غیر اسلامی پشت سر گذاشتند و در حالی که قران به دست داشتند، بازگشت اسلام را به زندگی اعلم نمودند و بدان روح جدیدی بخشیدند، بنابراین مهمترین اقدامی که به دستور امام راحل انجام گرفت، تحقق مسئله ی مذهب به عنوان یک نظام سیاسی قادر به ایجاد حکومت و اداره ی جامعه می باشد و عدم اعتماد به غرب به عنوان پایه ی عدالت و آزادی.
دکتر محمد سعید شهابی – سردبیر مجله ی عربی العالم
...زندگی امام خمینی برای ما الگوست و بایستی از مبارزات، فداکاری ها و صبر او در تحقق آرمان هایش درس بگیریم.
از دیدگاه امام خمینی سیاست از مذهب جدا نبود و مبارزه برای عقیده بدون هیچ ملاحظات دیگری مد نظربود. خانه ی ساده، نداشتن دارایی زیاد، راهبری مدبرانه ی معظم له در پیروزی انقلاب اسلامی از ابعاد مهم شخصیتی امام خمینی است... امام خمینی بدون در دست داشتن هیچ سلاحی بر رژیم شاه که تحت حمایت ابر قدرت ها بود، پیروز شد.
رضا سیبوری- از اندونزی – متخصص در امور خاورمیانه
منبع: فصلنامه تخصصی 15 خرداد ش 3
طبقه بندی: شخصیت ها،
برچسب ها: مقاله، شخصیت ها، مقاله شخصیت ها،
[ شنبه 5 شهریور 1390 ] [ 11:39 ق.ظ ] [ مصطفی رحمتی ]
نظرات
درباره وبلاگ


این وبلاگ در راستای بالا بردن سطح آگاهی شما بازدیدکنندگان عزیز بوجود آمده است..
در راستای پیشرفت وبلاگ نیاز به نویسنده فعال داریم...

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب